HAKKIMIZDA

Geçmişten Geleceğe Güçlü Adımlarla İlerliyoruz.

40 yılı aşkın ticari tecrübe ile bir çok alanda hizmet veriyoruz.

1988 yılında Özdicle Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanımız Mehmet Dicle tarafından kurulan, 40 yılı aşkın ticari geçmişi olan DİCLE FZA OTOMOTİV şirketimiz ile taşımacılık sektöründeki faaliyetlerimizi zaman içerisinde araç alım-satımı sektöründe devam ettirdik. Firmamız ile otomotiv sektörü haricinde gıda alanında da faaliyet göstermiş olup Çaykur ve Unilever gibi önemli markaların Adıyaman il bölge bayiliğini yaptık. 1995 yılında Adıyaman Isuzu yetkili bayi olarak hizmet veren Dicle Grup olarak şu anda otomotiv, gıda, tarım, tekstil, lojistik ve filo kiralama alanlarında hizmet vermekteyiz.

Yıllar içerisinde önemli başarılara imza atan firmamız,

Doğru hizmet size özel olandır.

ilk olarak 2004 yılında iki önemli yatırımından biri olan Ford Plaza ile 2006 yılında Adıyaman’da, Isuzu Plaza ile ise aynı yıl içerisinde Gaziantep’te hizmete başlamıştır. Özdicle A.Ş bu iki öenmli yatırımdan sonra 2008 yılında Kia Motors Gaziantep ve Adıyaman yetkili bayiliğini de alarak sektördeki yatırımlarını arttırmıştır. Aynı zamanda 2010 yılında başladığı operasyonel filo kiralama sektörüne ciddi yatırımlar yaparak gelişimini hızla sürdürmüştür.

2017 yılında Adıyaman Fiat Bayiliğini alarak Fimoto otomotiv ile büyümeye devam etmiş son olarak da 2019 yılında Dicle Fza Otomotiv’i Gaziantep de kurarak gücüne güç katmıştır.

Müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen firmamız

Garenta araç kiralama Adana ve Gaziantep Bayiliklerini bünyesine katarak günlük araç kiralama faaliyetine de başlamıştır. Firmamız bugün yaklaşık 1.200'i aşkın çalışanı, 750.000.000 TL'sına varan toplam cirosu ile Adıyaman'ın en önemli firmaları arasından yer almayı başarmıştır.
Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak en iyi hizmeti sağlamak koşulu ile;

Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak en iyi hizmeti sağlamak koşulu ile; dürüstlüğü, iş ahlakını ve yenilikçiliği olmazsa olmaz bir iş disiplini haline getirdik. Ekonomiye ve istihdama var gücüyle katkıda bulunmayı, sektörde her her zaman başarıyla yer edinmeyi hedefleyen bir şirket olarak; “Doğru hizmet size özel olandır.“ felsefesini benimsiyoruz. Bu felsefe doğrultusunda oluşturduğumuz temel ilke ve hedeflerimiz;

Müşteri memnuniyetini hedef alarak ilerlemek,
Kalite anlayışımızın gereklerini yerine getirmek ve daima en iyi olmak,
Dürüst, bilinçli ve sorumlu çalışmak,
Faydaya ve güvene dayanan iş ilişkileri kurmak
hedef ve ilkelerimiz arasındadır.
Vizyonumuz
Misyonumuz